Hizmetlerimiz - Sekoya Çocuk Merkezi

Hizmetlerimiz

Çocuğunuzun gelişimi için en güncel yöntemlerle tüm hizmetler bir arada. Gelişen ve geliştiren ekibimiz ile en iyi yöntemleri ve tüm hizmetleri bir arada sunuyoruz.

floortime-terapi

Floortime Terapisi; gelişimsel olarak zorluk yaşayan, içe dönük yapıda olan ve sosyallik problemleri yaşayan, iletişim ve dil problemi yaşayan, otistik spektrum bozukluğu, down sendromu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi gelişimsel farklılığı olan, çocuklar ve onların aileleri için geliştirilmiş “DIR Modeli”nin temelini oluşturan bir programdır.

Duyu bütünleme terapisi

Son yıllarda Türkiye‘de de adından söz ettiren duyu bütünleme terapisi ilk kez Amerikalı bir ergoterapist olan Dr. Jean Ayres tarafından ortaya atılmış ve tüm dünyada halen yetkin terapistler tarafından uygulanan popüler terapi yöntemleri arasına girmiştir.

oyun terapisi

Oyun terapisi, çocuk (veya herhangi bir yaştan insan) ile oyun terapisini gerçekleştirmek için gerekli eğitimleri almış uzman kişinin (oyun terapisti) arasındaki dinamik ve terapötik ilişkidir. Terapist, çocuğun (ya da herhangi yaştan bir insanın) en iyi şekilde büyümesinin ve gelişmesinin sağlanabilmesi için, gerekli oyun materyallerini tedarik ederek oyun boyunca kendisi ifade edip, kişiliği ve psikolojik süreçleri ile ilgili farkındalığını arttırabileceği bir ilişki ortamı oluşturur.